درباره‌ی صبح خلاق

درباره‌ی صبح خلاق

رویداد صبح خلاق (CreativeMornings) عنوان رویدادی بین‌المللی است که اکنون در بیش از 235 شهر در سراسر دنیا برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن ایجاد بسترهای لازم جهت شکوفایی و رشد خلاقیت در جامعه و همچنین افزایش سطح فرهنگ عمومی جامعه است. این رویداد در یک جمعه از هر ماه میلادی با یک موضوع واحد در سراسر دنیا برگزار می‌شود و تمام شهرهای برگزارکننده، از یک سخنران مرتبط با موضوع دعوت می‌کنند تا در رویداد سخنرانی کند.

صبح خلاق در تهران از اردیبهشت 1396 آغاز شده و در آخرین جمعه هر ماه میلادی برگزار می‌شود و تاکنون 9 دوره از آن برگزار شده است. حضور در این رویداد برای تمام افراد جامعه آزاد و رایگان است.

این رویداد از سال 2008 توسط تینا راس اِیزنبرگ طراح و بلاگر سوئیسی پایه‌گذاری شد. رویدادی که ساختار بسیار ساده‌ای دارد. صرف یک صبحانه مختصر و شنیدن یک سخنرانی 20 دقیقه‌ای به صورت رایگان در جمعه هر ماه.

کمپانی‌های به‌نام و مطرح دنیا از جمله گوگل، فیس‌بوک، وردپرس، ادوبی، ویکس، میل چیمپ و شاتراستاک از این رویداد حمایت کرده‌اند و از حامیان برگزاری این رویداد و گسترش آن در دنیا بوده‌اند. البته هر کدام از شهرهای برگزار کننده این رویداد به صورت کاملاً مستقل و بدون دریافت هیچ‌گونه حمایت مالی فعالیت کرده و برای برگزاری رویداد خود، اقدام به جذب اسپانسرهای محلی می‌کنند.

افراد می‌توانند با ثبت‌نام، به صورت رایگان در این رویداد شرکت نموده و ضمن صرف صبحانه و استفاده از سخنرانی، با افراد خلاق جامعه خود بیشتر آشنا شده و زمینه‌های مختلف همکاری و ارتباطات بیشتر را از طریق شبکه‌سازی فراهم کنند.

حضور در این رویداد برای همه افراد رایگان است و افراد قادر هستند از طریق ثبت‌نام در وب‌سایت صندلی خود را رزرو کنند. در صورتی که ظرفیت رویداد تکمیل شده باشد، نام افراد در لیست انتظار قرار می‌گیرد و در صورت انصراف و یا عدم حضور افرادی که پیش‌تر ثبت‌نام نموده‌اند، به نوبت به افراد در لیست انتظار فرصت جهت حضور اعطا می‌شود.