« اخبار و مطالب

در بهمن ماه 1396نهمین رویداد صبح خلاق تهران در برج آزادی برگزار شد

صبح جمعه ششم بهمن 1396، سالن اصلی برج آزادی تهران شاهد برگزاری نهمین رویداد بین‌المللی صبح خلاق در شهر تهران با حضور بیش از 350 شرکت‌کننده بود.
نهمین رویداد صبح خلاق تهران در برج آزادی برگزار شد
نگارنده: عباد غفوری
315
1396/11/07
3 دقیقه

صبح جمعه ششم بهمن 1396، سالن اصلی برج آزادی تهران شاهد برگزاری نهمین رویداد بین‌المللی صبح خلاق در شهر تهران با حضور بیش از 350 شرکت‌کننده بود.

رویداد صبح خلاق به صورت ماهیانه در آخرین جمعه هر ماه میلادی در بیش از 180 شهر در سراسر دنیا، به صورت کاملاً رایگان و آزاد برگزار می‌شود و تمامی شرکت‌کنندگان بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای و با ثبت‌نام آنلاین در هر ماه قادر به حضور در رویداد هستند. تمامی بلیط‌های رویداد نهم صبح خلاق، در کمتر از 3 دقیقه توسط مخاطبین رویداد رزرو شد و این موضوع، صبحی به یادماندنی را برای نماد اصیل تهران به ارمغان آورد.

هدف از برگزاری رویداد صبح خلاق، ایجاد بسترهای لازم جهت رشد و شکوفایی خلاقیت‌های افراد جامعه و همچنین افزایش سطح فرهنگ عمومی جامعه است. افراد شرکت‌کننده در رویداد قادر هستند در هر ماه به یک سخنرانی در خصوص موضوعی جهانی گوش کنند. در واقع در هر ماه، کلیه شهرهای برگزارکننده رویداد در سطح جهان، در خصوص یک موضوع و سرفصل واحد صحبت می‌کنند و در این خصوص از یک سخنران با تجربه دعوت به سخنرانی می‌کنند.

رویداد این ماه با موضوع "تشویش" برگزار شد و رضا غیابی، فرصت آفرین، و برگزارکننده رویداد تداکس در تهران، سخنرانی رویداد را بر عهده داشت.

شرکت‌کنندگان رویداد پس از پذیرش و صرف صبحانه‌ای هیجان‌انگیز، وارد سالن اصلی برج آزادی شدند و در ابتدا عباد غفوری، برگزارکننده رویداد، ضمن معرفی رویداد و اهداف آن، موضوع ماه را برای شرکت‌کنندگان تشریح کرد و از رضا غیابی جهت سخنرانی، دعوت کرد.

رضا غیابی در این رویداد به موضوعات و مسائل مرتبط با موضوع ماه، تشویش، پرداخت و در ابتدا از زندگی خود و تشویش‌ها و اضطراب‌هایی که تجربه کرده بود گفت و پس از آن به بررسی این موضوع در سطح جامعه و راه‌کارهای احتمالی پرداخت.

پس از یک سخنرانی 30 دقیقه‌ای، فرصتی برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شد تا بتوانند سوالات خود از سخنران را یادداشت کنند و پس از جمع‌آوری سوالات، رضا غیابی به تعدادی از سوالات مطرح شده پاسخ داد.

در ادامه رویداد و طبق روند هر ماه، بخش سخنرانی سی‌ثانیه‌ای آغاز شد. در این بخش به شرکت‌کنندگان و مخاطبین رویداد فرصتی اعطا می‌شود تا بتوانند تنها به مدت 30 ثانیه به بیان دغدغه‌ها، تفکرات و یا ایده‌های خود بپردازند. در ابتدای شروع این بخش عباد غفوری هدف از برگزاری این ایده را یادآوری اهمیت رعایت زمان و چارچوب زمانی در سخنرانی و همچنین ریزش ترس افراد عادی از صحبت در جمع عنوان کرد و اعلام کرد که افرادی که تمایل به سخنرانی در این بخش دارند، پیش از رویداد درخواست خود را ارسال کرده و تایید شده‌اند. وی عنوان داشت که رویداد صبح خلاق و مسئولین رویداد، سخنرانی افراد را مورد قضاوت قرار نمی‌دهند و تنها از حیث تکراری نبودن صحبت‌ها و وجود صحبتی قابل توجه، بررسی می‌شوند.

در این ماه، شش شرکت‌کننده به روی صحنه برج آزادی آمدند و صحبت‌های جالب و مفیدی را برای شرکت‌کنندگان دیگر مطرح کردند.

در پایان مراسم، تمامی شرکت‌کنندگان رویداد بر روی صحنه فراخ سالن برج آزادی حاضر شدند و بزرگ‌ترین عکس یادگاری بر روی این صحنه را گرفتند.

رویداد بعدی صبح خلاق، سوم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود. اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد و نحوه‌ی ثبت نام از طریق وب‌سایت فارسی رویداد به نشانی www.CreativeMornings.ir و یا وب‌سایت بین‌المللی رویداد قابل دسترسی است.

نظرات شما

نظر یا سوالتان را مطرح کنید: