درباره‌ی صبح خلاق

درباره‌ی صبح خلاق

رویداد صبح خلاق (CreativeMornings)  از سال ۲۰۰۸ توسط تینا راس اِیزنبرگ طراح سوئیسی پایه‌گذاری شد. رویدادی که ساختار بسیار ساده‌ای دارد. صرف یک صبحانه مختصر و شنیدن یک سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای به صورت رایگان در جمعه هر ماه.

کمپانی‌های به‌نام و مطرح دنیا از جمله ویکس، میل چیمپ و شاتراستاک از این رویداد حمایت کرده‌اند و از حامیان اصلی برگزاری این رویداد هستند. البته هر کدام از شهرهای برگزار کننده این رویداد برای برگزاری رویداد خود، اقدام به جذب اسپانسرهای محلی می‌کنند.

رویداد صبح خلاق در آخرین جمعه هر ماه میلادی با حضور یک سخنران که پیرامون موضوع (تم) جهانی سخنرانی می‌کند، برگزار می‌شود و جوانان با استعداد، افراد خلاق، هنرمندان، فعالان اجتماعی، سرمایه‌گذاران و ... مخاطب این رویداد هستند. افراد می‌توانند با ثبت‌نام، به صورت رایگان در این رویداد شرکت نموده و ضمن صرف صبحانه و استفاده از سخنرانی، با افراد خلاق جامعه خود بیشتر آشنا شده و زمینه‌های مختلف همکاری و ارتباطات بیشتر را از طریق شبکه‌سازی فراهم کنند.

حضور در این رویداد برای همه افراد رایگان است و افراد قادر هستند از طریق ثبت‌نام در وب‌سایت صندلی خود را رزرو کنند. در صورتی که ظرفیت رویداد تکمیل شده باشد، نام افراد در لیست انتظار قرار می‌گیرد و در صورت انصراف و یا عدم حضور افرادی که پیش‌تر ثبت‌نام نموده‌اند، به نوبت به افراد در لیست انتظار فرصت جهت حضور اعطا می‌شود.

و صبح خلاق در تهران

در گرمای تابستان سال ۹۵ ما (یعنی یک جمع دوستانه ۷-۸ نفره) تصمیم گرفتیم تا برگزاری این رویداد در تهران را بر عهده بگیریم تا از این طریق کمکی عملی باشیم برای افزایش مشارکت اجتماعی افراد جامعه و البته افزایش و کشف خلاقیت در مردم شهر جوان تهران.

برای اخذ نمایندگی برگزاری این رویداد در تهران ما بعد از تکمیل فرم‌هایی، با کمک دوستان فیلم‌بردارمان ویدیویی ۶ دقیقه‌ای از شهر تهران تهیه کردیم و در این ویدیو افراد گروه صحبت‌هایی در خصوص چرایی علاقه‌مندی به برگزاری این رویداد در تهران ارائه کردند. بعد از ارسال ویدیو، یک مصاحبه یک ساعته با کمپ اصلی رویداد، نسبت به تبادل نظر پرداختیم و در نهایت بعد از امضای توافق‌نامه رسمی، اواخر زمستان همان سال ۹۵ اجازه‌نامه برگزاری این رویداد در تهران توسط گروه ما صادر شد. و جمعه ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۶، تهران اولین صبح خلاق خود را تجربه خواهد کرد.

امیدواریم با برگزاری و استمرار در این روند و این دوره‌های ماهانه بتوانیم گامی مفید در جهت پیشرفت فردی شرکت‌کنندگان در رویداد و همچنین افزایش بهره‌وری از خلاقیت‌های شهروندان برداریم.