« رویدادهای پیشین

سیزدهمین رویداد صبح خلاق تهران با موضوع نیت با سخنرانی زنده یاد مرتضی پور صمدی

سیزدهمین رویداد صبح خلاق تهران
سیزدهمین رویداد صبح خلاق تهران در تاریخ 19 مرداد 1397 با موضوع «نیت» و با سخنرانی استاد مرتضی پورصمدی، فیلم‌بردار، عکاس، مستند نگار، مردم نگار و یکی از باتجربه‌ترین مدیران فیلم‌برداری سینما و تلویزیون کشور در سینما پردیس قلهک با حضور قریب به ۴۰۰ شرکت‌کننده برگزار شد.

در معرفی سخنران که پیش از برگزاری رویداد در شبکه‌های اجتماعی رویداد منتشر شده بود، می‌خوانیم:
سخنران این ماه صبح خلاق تهران آقای مرتضی پورصمدی، فیلم‌بردار، عکاس، مستند نگار، مردم نگار و یکی از باتجربه‌ترین مدیران فیلم‌برداری سینما و تلویزیون کشور است.

آقای پورصمدی در طول مدت فعالیت خود همواره علاقه‌ی ویژه‌ای به عکاسی مستند، مردم‌نگاری و ایران‌گردی داشته‌اند و همین موضوع سبب شده تا علاوه بر فیلم‌برداری، بتوان ایشان را یکی از عکاسان مطرح و باتجربه‌ی حال حاضر دانست.
آقای پورصمدی 65 ساله و اهل همدان هستند و بیش از 40 سال در رشته‌ی حرفه‌ای خود مشغول به فعالیت‌اند.
وقتی پای صحبتش می‌نشینید دقیقه به دقیقه از تجربیات و خاطرات شیرین او می‌شنوید که خسته‌کننده نیستند. خود او دلیل این حجم از تجربیات و نکات را، ایران‌گردی و جهان‌گردی و سفرهای بسیار خود می‌داند.
فعالیت 40 و چند ساله‌ی آقای پورصمدی در حوزه فیلم‌برداری، نتایجی به جا گذاشته که باعث می‌شود کمتر کسی از میان ما آثار او را ندیده باشیم.
فیلم‌های سینمایی دایره زنگی، هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند، گیلانه، سال‌های بی‌قراری، عصیان، سراب و بسیاری اسامی درخشان دیگر، گوشه‌ای از فعالیت‌های هنری ایشان است.
همچنین فعالیت‌های حرفه‌ای ایشان در زمینه عکاسی مستند و مردم‌نگاری، منجر به برپایی چندین نمایشگاه معتبر عکاسی در کشورهای ایران، سوئد، کانادا، فرانسه و ... شده است.
این ماه پای صحبت‌های مرتضی پورصمدی می‌نشینیم و از او، فعالیت‌هایش، اهدافش و البته موضوع جهانی برنامه، «قصد» و تاثیر قصد و نیت بر آثار هنری می‌شنویم و می‌آموزیم.

آخرین تولیدات رسانه‌ای

نظرات شما

نظر یا سوالتان را مطرح کنید: