« رویدادهای پیشین

دومین رویداد صبح خلاق تهران با موضوع خوش‌شانسی اتفاقی با سخنرانی استاد محمدرضا عبدالملکیان

دومین رویداد صبح خلاق تهران
جمعه ۵ اردیبشهت ماه، تهران شاهد برگزاری دومین رویداد صبح خلاق در این شهر بود. رویدادی که به‌صورت همزمان در ۱۷۰ شهر دنیا اجرا می‌شود و هدف آن شکوفایی خلاقیت‌های نهفته درونی افراد جامعه با ایجاد بسترهای لازم است.
دومین دوره از این رویداد با استقبال بسیار بالاتری نسبت به دوره اول مواجه شد و شاهد حضور افراد سرشناس در حوزه‌های مختلف از جمله آرش سروری، مجری حوزه تکنولوژی، شروین مشایخ، فعال حوزه وب، رضا غیابی، مدیر تداکس تهران، حامد جعفری، موسس پادکست دیالوگ و .... بود.
رویداد این ماه با حضور استاد محمدرضا عبدالملکیان، شاعر به‌نام معاصر کشورمان برگزار شد. بسیاری از ما اشعار زیبای او را در طنین صدای دلنشین زنده‌یاد خسرو شکیبایی شنیدیم و بسیاری کتاب‌های او را خوانده‌ایم. آقای محمدرضا عبدالملکیان در دومین رویداد صبح خلاق تهران، اندیشه خود را با مخاطبان این رویداد به اشتراک گذاشتند، از ادبیات و شعر ایران و اهمیت آن گفتند و دغدغه‌های خود را بیان نمودند. با توجه به موضوع جهانی رویداد، استاد عبدالملکیان از میزان تاثیرگذاری شانس و لزوم وجود تلاش و زمینه‌سازی برای وقوع اتفاقات بهتر و آماده‌سازی بسترهای لازم برای شکوفایی استعداد و مورد توجه قرارگیری استعدادها گفتند و مثال‌هایی از زندگی ادیبان مطرح معاصر کشورمان از جمله سهراب سپهری، نیما یوشیج، جلال آل احمد و ... زدند.
سخنرانی صبح خلاق هر ماه پیرامون یک موضوع جهانی در همه‌ی شهرهای برگزار کننده دنیا انجام می‌شود و موضوع جهانی این ماه «سرندیپیتی» به معنای خوش‌شانسی اتفاقی و یافتن تصادفی بود که این کلمه از داستانی به نام «سه شاهزاده سرندیپ» برداشت شده است. این داستان بخشی از کتاب هشت بهشت امیر خسرو دهلوی است و کلمه سندیپیتی نیز از این داستان فارسی برداشت شده است.
همچنین در رویداد این ماه پنج نفر از شرکت‌کنندگان رویداد به جهت افزایش قدرت سخنوری و ایجاد تجربه‌ای مشابه، به روی صحنه آمدند و در بخش جدیدی که از دومین رویداد صبح خلاق شروع شده است به نام «سخنرانی سی‌ثانیه‌ای» شرکت کرندن و هر یک تنها به مدت سی ثانیه سخنرانی خود در خصوص موضوع مورد نظرشان را ایراد کردند. دومین دوره صبح خلاق تهران در مجموعه باغ موزه قصر و در تالار فرخی یزدی با حضور ۱۶۰ نفر برگزار شد و تمامی بلیط‌های عمومی این رویداد که به صورت آنلاین عرضه می‌شود، در عرض ۲۰ دقیقه رزرو شد و بیش از ۷۰ نفر نیز در لیست انتظار قرار گرفتند.

آخرین تولیدات رسانه‌ای

نظرات شما

نظر یا سوالتان را مطرح کنید: